Jak přestat pít

Nedělejte jen pro vůli.

Pokud jste na tuto otázku položili, pak je to opravdu ostré. Možná používáte ne silné nápoje, ale každý den. Možná jste pauzy, ale stupně se zvyšují.

Ať už je to jakkoli, rozhodnutí spojit se s alkoholem je správným krokem. Ale první. Následující může být obtížnější.

Proč přestat pití je obtížný úkol

Populární omluva, se kterou se lidé nedovolují, aby se neopustili sklenici nebo láhev, zní takto: „Mohu kdykoli přestat, jakmile chci!“ Ale to je samo -decepce. Problém je v tom, že alkoholismus často nelze porazit mocí vůle.

Z pohledu lékařů je opilství něco jako složitá porucha příjmu potravy, jehož příčiny často leží v genetické predispozici. Bylo tedy zjištěno, že alkoholismus a bulimie jsou spojeny se stejnými geny. A to znamená, že obě situace se týkají nejen behaviorálních, ale také s psychofyziologickými poruchami.

Ve skutečnosti je alkoholismus selháním v mozku. Nebezpečné, protože alkohol je zabudován do chemických vazeb uvnitř šedé hmoty. Výsledkem je, že mozek je vysazen v pravidelných dávkách alkoholu, ze kterých není tak snadné odstranit.

Jak přestat pít

Vzhledem k složitosti situace je vhodné použít několik způsobů. Vyberte je a kombinujte je v závislosti na osobních potřebách.

Promluvte si s lékařem

1. Promluvte si s lékařem

Můžete začít s terapeutem (v případě potřeby vám poradí dalšímu specialistovi - narkologovi). Doktor zjistí, jak vážný je váš problém.

Zpravidla, za účelem diagnostiky problémů s alkoholem stačí získat kladné odpovědi na tři otázky:

  1. Pravidelně máte pocit, že musíte pít?
  2. Nemůžete ovládat, kolik pijete, a „doslova 50 gramů!“ Snadno se vyvinout na sklenici na sklenici?
  3. Jste naštvaní a/nebo se cítíte fyzicky špatně, pokud nedostanete alkohol, když to chcete?

Kromě toho vám lékař pomůže určit cíle. Mohou být jiné. Možná jen chcete pít méně. Nebo možná dychtíte úplně spojit alkohol. V závislosti na tom, stejně jako vaše fyzické podmínky, vám terapeut nabídne individuální léčebný plán.

2. pauza

Možná jste ten šťastný, kdo se může opravdu zbavit touhy po alkoholu a jednoduše si říká: „To je ono, od tohoto dne nepiju.“ Kontrola.

Doporučuje se začít pauza po dobu 28 dnů. Nebo 90 nebo 365. Pokud se vám během této doby podaří dotknout alkoholu, máte situaci pod kontrolou.

Taková pauza stačí k vytvoření stabilního zvyku. A i když se vám čas od času znovu dovolíte sklenici nebo dvě, bude to stále dobrý krok na cestě k zotavení. Jen nezapomeňte opakovat pauzy.

Mobilní aplikace vám mohou pomoci. Sledují, kolik času jste vydrželi bez špatného zvyku, povzbuzovali, hlásili ty problémy se zdravím, kterému se vám podařilo vyhnout, dávají jednoduché domácí recepty, aby usnadnily stav a jsou rozděleny motivujícími citacemi velkého.

Syndrom zrušení

3. buďte připraveni na syndrom zrušení

Význam takových přestávek je dát tělu čas na pomalé obnovení nealkoholického metabolismu.

Pokud mluvíme o vážných případech, přestávky mohou být bolestivé. Syndrom zrušení SO -called často zahrnuje:

  1. Tremor (chvějící se) v končetinách.
  2. Halucinace.
  3. Křeče a bolesti hlavy.

Pokud se jedná o vás, nejlepší možností by bylo přestávku ve specializované nemocnici. Nebo alespoň požádejte lékaře, aby vám předepsal léky a postupy, které by mohly snížit nepříjemné pocity.

4. Používejte psychologické techniky

V obtížných případech může být vyžadována psychoterapie. Psychoterapeut pomůže jasně vidět cíl, který jste si stanovili, realizovat výhody odmítnutí alkoholu a také se vyrovnat s možnou úzkostí, podrážděností a depresí.

Vzhledem k tomu, že opilství ovlivňuje také blízké, můžete jít na recepci psychoterapeutovi spolu s osobou významnou pro vás. To pomůže navázat vztah a také vám dá pocit, že nejste sami.

Neměli byste utrácet peníze za kódování SO.

Metody založené na návrhu nemají nejmenší vědecké odůvodnění. A v některých případech mohou dokonce zvýšit touhu po alkoholu. V tomto ohledu bylo v roce 2015 zakázáno kódování jako metodu léčby závislosti na alkoholu na narkologických klinikách v Moskvě.

Skupinová terapie

5. Připojte se ke skupinové terapii

„Klub anonymních alkoholiků“ zní jen vtipně. Ve skutečnosti jsou taková setkání nesmírně důležitá pro ty, kteří se potýkají se závislostí na alkoholu. Tam můžete najít porozumění, podporu a úspěšné příklady života.

Stačí vstoupit do fráze „Anonymní alkoholici“ a název vašeho vypořádání do vyhledávacího pole a zjistíte místo a čas setkání nejbližší skupiny.

No, nebo hledejte vhodnou skupinu v otevřeném adresáři anonymních alkoholiků.

6. Buďte připraveni užívat speciální léky

Neexistují žádné léky, které by mohly vyléčit poruchy alkoholu. Existují však drogy, díky nimž může alkohol méně příjemný.

Například disulfits. Způsobuje extrémně odporné pocity - nevolnost, zvracení, obecná malátnost - pokaždé, když převrátíte sklo. Nebo Acuprony vápenatého: Za určitých podmínek výrazně snižuje touhu po pití. Nebo naltrexon: Při pití alkoholu blokuje produkci endorfinů.

Takové fondy se vyrábějí jak ve formě tabletů, tak ve formě injekcí.

Je však třeba mít na paměti, že drogy budou účinné pouze při změně životního stylu. Kromě toho mají často docela vážné vedlejší účinky. Proto je může předepsat pouze lékař.

7. Buďte trpěliví a vytrvalí

Přestat pít nebo alespoň se ujistit, že máte pod kontrolou hodně alkoholu. Buďte na to připraveni. A nenechte se odradit, pokud se v určitém okamžiku zlomíte. Poruchy jsou pouze fázemi procesu zbavit se zhoubného zvyku.

Podle odborníků, pět let po zahájení boje, má pouze jedna osoba ze sedmi problémy s alkoholem. Léčba tedy funguje. Jen mu dejte čas.